Image1 Image2 Image3 Image4
Start
Puchar Świata Rozpoczęty Email

766x575Wszyscy wielbiciele biegówek zapewne zasiedli przed telewizorem by zobaczyć trochę śniegu przy okazji rozpoczynającego się pucharu świata w biegach narciarskich. Daleko na północy warunki były bardzo dobre. MGBsport swoim okiem przybliży miniony weekend.

Mogliśmy w Szwecji oglądać cztery konkurencję. 10 FT (technika dowolna) Kobiet, 15 FT Mężczyzn. Następnie sztafety 4 x 5 km M (dwie zmiany techniką klasyk i dwie zmiany techniką dowolną) Kobiet i sztafety 4 x 7,5 km M Mężczyzn. Przez dwa dni na starcie mogliśmy zobaczyć 175 zawodników w startach indywidualnych (78 kobiet, 97 mężczyzn) i 41 sztafet (18 kobiecych, 23 męskie). Dla MGBsport ważnym akcentem każdej relacji była widoczność produktów oferowanych przez marki Alpina, Skigo, Rottefella.

Dla naszych kibiców najważniejszy był start Justyny Kowalczyk. Debiut w rozpoczynającym się pucharze świata nie wypadł najlepiej, ale pierwsze koty za płoty. Pozostałe zawodniczki (Sylwia Jaśkowiec, Paulina Maciuszek) pobiegły na tyle dobrze, że na następny dzień mogliśmy je zobaczyć w rywalizacji drużynowej.WC-mossa medium kopiera

Szwecja dla SKIGO jest domem! Dlatego każdy kto bacznie obserwował relacje w telewizji mógł zauważyć wśród kibiców panujące czarne czapki z pomarańczowym szyciem. Były to czapki SKIGO. Oprócz tego Łotewscy zawodnicy zaprezentowali karbonowe kije SKIGO.

Alpina to najbardziej widoczna marka w telewizji. Jej jedyne czerwone buty mocno kontrastowały ze śniegiem. Zawodnicy będący w drużynie Alpiny walczyli o jak najwyższe miejsca. Norweżka SKOFTERUD Vibeke startowała na pierwszej zmianie zwycięskiej sztafety. Na nas zrobiła największe wrażenie biegnąca na pierwszej zmianie II drużyny Norwegii Heidi WENG (na zdjęciu). Wśród mężczyzn na ostatniej zmianie w zwycięskiej sztafecie Norwegii biegł NORTHUG Petter Jr. To jest bardzo nieszablonowy zawodnik dlatego nie dziwnorwegi fakt znawców, że w podziękowaniu organizatorom wbiegł na metę ze szwedzką flagą! Miłym zaskoczeniem był znakomity wynik Rosyjskiej ekipy, gdzie BELOV Evgeniy i VYLEGZHANIN Maxim należą do drużyny Alpiny. Trzecie miejsce to znak, że ta ekipa będzie bardzo mocna w tym sezonie, a w przyszłym roku na Igrzyskach będzie chciała walczyć o złote medale.

Indywidualnie wśród mężczyzn najlepszy w butach Alpiny był Northuf Petter Jr. Który zajął siódme miejsce, a w śród kobiet wymieniana ze sztafety Norweżka SKOFTERUD Vibeke, która ostatecznie zajęła szóste miejsce.

Kolejne starty już od 30 listopada w Kuusamo (Findlandia).

 

Polecane

Dowiesz się pierwszy!