Image1 Image2 Image3 Image4
Start
Świetny start Polski Biathlonistek! Email

Ostatni wielki Polski biathlonistaWśród drużyny Alpiny mamy Polskie akcenty. Są nimi zawodniczki i zawodnicy biegający z karabinem. Cyl Agnieszka, Weronika Nowakowska-Ziemniak, Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Karolina Piton, Krzysztof Pływaczyk. Przybliżymy ich postacie w kolejnych artykułach, a dziś skupimy się na fantastycznym rozpoczęciu rywalizacji o puchar świata przez Panie reprezentujące biało-czerwone barwy.

W klasyfikacji punktowej najwyżej sklasyfikowana jest Pałka Krystyna, która z dorobkiem 91 punktów jest na miejscu 8. Kolejne dwie polki mieszczą się w dwudziestce i tak Nowakowska-Ziemniak Weronika jest na miejscu 17 z 66 punktami. Na miejscu 20 jest Gwizdoń Magdalena z 60 punktami. To naprawdę najlepszy start zawodniczek z pośród popularnych dyscyplin zimowych.

Pokusiliśmy się o zsumowanie zebranych punktów. Nasze Panie z 217 punktami są za takimi krajami jak Ukraina (225), Niemcy (246), Białoruś (252), Norwegia (317) i Rosja (464 punkty). Po za dwiema pierwszymi reprezentacjami pozostałe są bardzo blisko co rodzi nadzieję na dobry występ sztafety, ale do punktujących trzech Pań potrzeba jeszcze jednej.

Jak się Nasze Panie prezentowały w pierwszych startach? Otwarcie pucharu świata odbyło się na 15 km, gdzie z numerem pierwszym wystartowała Krystyna Pałka. Po jednym błędnym strzale uplasowała się na 7 miejscu. Na 16 miejscu z trzema pudłami znalazła się Nowakowska-Ziemniak Weronika, zaś Magdalena Gwizdoń była 25 (również z trzema pudłami). Kolejnego dnia w sprincie (7,5 km i dwa strzelania) również trzy Nasze znalazły się w pierwszej trzydziestce. Najlepsze miejsce 16 przypadło Krystynie Pałce (1 pudło), 20 miejsce Gwizdoń Magdaleny (3 pudła), 25 miejsce Nowakowska-Ziemniak Weronika (3 pudła). Ostatni dzień startów pierwszego weekendu pucharu świata w biathlonie odbył się na dystansie 10 km jako bieg pościgowy. Bardzo dobrze strzelała Krystyna Pałka, która z jednym pudłem zajęła 11 miejsce. Tak jak w sprincie tak i na tym dystansie Weronika Nowakowska-Ziemniak trzy razy nie trafiła w czarne kółko, ale nadrobiła biegiem i zajęła ostatecznie 16 miejsce. Optymistycznie zakończyła również Gwizdoń Magdalena, która uplasowała się na 18 pozycji z 4 pudłami.

Początek biathlonistek naprawdę udany. Częściej pojawiają się w obietkywach kamer i naprawdę miło się patrzy, że prezentują wyrównany poziom, a przy tym stabilny. Już w kolejny weekend w Austrii drugi weekend startów. Liczymy, że małymi kroczkami dziewczyny będą się rozwijały i zdobywały coraz więcej punktów.

 

Polecane

Dowiesz się pierwszy!